Zájmový spolek Klub MARCO z. s.

Vážení rodiče, milé děti, drazí přátelé.

Naším cílem je poskytnout rodinám s dětmi vyžití v mnoha oblastech, v nichž se vzájemně prolíná naše ústřední filosofie, kterou se Vám pokusíme nastínit v následujících kapitolách.

Zdraví

Jsme přesvědčeni, že konzumní styl života v konečném důsledku našemu zdraví škodí, nikoliv prospívá. Proto v této oblasti propagujeme návrat k přírodě a k tradičním hodnotám. Stále více odborníků z řad vědců a lékařů tuto jednoduchou a do naší genetické výbavy zakódovanou filosofii respektuje. Nejde nám přitom o nějaký fanatický odpor k vymoženostem vědy, moderní gastronomie, či naopak o komerční propagaci čehokoliv, na co obchodníci lepí dnes již zprofanovanou nálepku „bio“.  Například  si uvědomujeme, že lékařská věda, přes její nesporné úspěchy, není zatím schopna účinně pomoci lidem například v boji s banální chřipkou. K překonání virů jsme odkázáni na recepty našich předků, stejně jako v oblasti prevence na zdravou výživu s bohatým obsahem probiotik a antioxidantů. Stačí si vzpomenout, jak nám naše (pra)babičky sbíraly v lese borůvky a ostružiny a napájely nás čerstvě nadojeným mlékem (ne tou bílou tekutinou z továren v tetrapaku). Když si tohle uvědomíme, tak nás možná napadne, že kousek za naším městem je statek „Bulovna“ s čerstvým kravským a kozím mlékem a křivoklátské lesy plné borůvek a ostružin. Toto malebné předměstí Rakovníka kupodivu stále odolává jeho neúprosné expanzi. Takže tyto krásné a v mnoha ohledech unikátní části našeho domova využívejme. Pro nás a naše děti.

Sport

Samozřejmě nemáme nic proti tomu, aby se Vaše dítě stalo vrcholovým sportovcem. Nicméně to není naším primárním cílem. Myslíme si, že máloco nahradí dvouhodinovou procházku.

Pohyb ve vodě je dalším velice důležitým faktorem, který má veskrze pozitivní vliv na psychomotorický vývoj Vašich dětí.

A není vždy jednoduché jej vzhledem ke kvalitě vodních ploch a počasí dětem umožnit.

Vzhledem k vybavení našeho centra relaxačním bazénem s luxusní teplotou, jej můžeme nabídnout i těm nejmenším dětem (již od 6 měsíců v rámci plavání kojenců). Plavání slouží jako prevence, či terapie onemocnění pohybového aparátu, který buď je, nebo bude vystaven sedavému stylu života.  Maminky si můžou večer své tělo protáhnout ve vodě v rámci večerního aquaaerobicu.

Nejde nám o nastolení drilu. Chceme pomoci vypěstovat v dětech a koneckonců i v jejich rodičích přirozené pohybové návyky. Rodinná procházka, jízda na koni, či dovádění v bazénu sehraje pozitivní společenskou, relaxační i fyzioterapeutickou roli.

Společnost

Výše zmíněné aktivity samozřejmě mají společenský aspekt. Můžete se u nás setkat se svými přáteli, či si najít přátele nové. Po dovádění s děťátkem ve vodě si popovídáte u kávy v naší relaxační  místnosti.

Pro tatínky a maminky, kteří jsou zaměstnaní, chtějí si cosi vyřešit na úřadě, či si prostě jen zaslouženě odpočinout, nabízíme možnost hlídání dětí v naší miniškolce, kde se dětem v malém kolektivu a v rodinném prostředí věnují naše výjimečně hodné a šikovné pedagožky, které Vaše děti nejen pohlídají, ale v rámci našeho vypracovaného výchovného plánu i spoustu užitečných věcí naučí. Pravidelný pohyb na naší zahrádce, vycházky za zvířátky a za přírodou do krásného okolí jsou v naší školce samozřejmostí. Koupání v bazénu a saunování je v ceně! Stravování je možné v celodenním režimu (kromě večeře).

 

PŘIJĎTE SE K NÁM POBAVIT, POHRÁT SI, ODPOČINOUT, S RADOSTÍ UVÍTÁME VÁS A VAŠE DĚTI !

 O nás  Plavání dětí 6měs-3r  Plavecké kroužky 3-8let  Dětská skupina